Přejít na obsahTechnický popis | sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata jsou určena pro zástavbu v privátní sféře do garáží rodinných domů a hospodářských budov. Jsou sestavena ze svislých a vodorovných (stropních) kolejnic. Plášt vrat je z ocelových panelů vyplněných polyuretanovou pěnou. Všechny konstrukční prvky vrat jsou pozinkovány. Ve vratech je použit bezpečný systém pružin (možno objednat s pružinami tažnými nebo skrutnými), zabezpečující dokonalé rozložení váhy pláště. Zabezpečení vrat je volitené, západka nebo zámek. Po celém obvodu vrat je použito gumové těsnění zaručující bezpečnost používání. Vrata se dodávají včetně montážního příslušenství. Otvírání vrat je možné ruční, nebo s elektrickým pohonem. Široká škála barevného provedení. Široká škála doplňkové výbavy.

Napište si o cenovou kalkulaci

Rozměry stavebního otvoru

Rozměry stavebního otvoru

 • Rozměry stavebního otvoru pro správný výběr a výrobu dveří UniPro SNN a SNK, standardních rozměrů.
 • HO - světlá výška
  SO - světlá šířka
  N - prahová výška
  W1 , W2 - boční prostor
  E - potřebná volná hloubka pod stropem
  LS - délka vodících lišt str. s motory

Plášť z ocelových panelů

 • Plášť vrat se vyrábí z panelů o výškách: 500, 518, 555, 625 mm. Použitá výška panelů závisí na celkové výšce vrat. Panely o síle 40 mm jsou vyplněny polyuretanovou pěnou, jsou vyrobeny z pozinkovaného ocelového plechu s oboustrannou strukturou dřeva (Woodgrain). Povrchová úprava vrat je provedena plyesterovými barvami. Po stranách panelu je kování z ocelového pozinkovaného plechu. Spodní panel je opatřen gumovým těsněním těsně přiléhajícím k podlaze. Na horním zakončení panelu je těsnění, které v případě uzavření dveří těsně přiléhá k nadpraží. Panely jsou vybaveny spojovacími bezpečnostními zámky a gumovým těsněním v místě styku dvou panelů zabraňující skřípnutí prstů. Upozornění: Panely jsou ve vratech montovány odspodu. Dole je vždy použit nejvyšší panel. Stopy na okrajích panelů zanechává gumové těsnění, které přiléhá k vratům a nejsou důvodem k reklamaci.

Vrata z panelů hladkých, bez prolisů

Vrata z panelů hladkých, bez prolisů

Vrata z panelů s nízkými vodorovnými prolisy

Vrata z panelů s nízkými vodorovnými prolisy

Vrata z panelů s kazetovými prolisy

Vrata z panelů s kazetovými prolisy

Popis sekčních vrat

Popis sekčních vrat

Popis sekčních vrat

Systém pružin pro zvedání, spouštění pláště vrat

 • Tažné pružiny S, N - Sekční garážová vrata Unipro jsou vybavena standardně systémem tažných pružin s životností 20 000 cyklů, od 4 do 8 kusů pružin ve vratech. Počet pružin závisí na váze vrat a rozměru pláště. Pružiny jsou instalovány souběžně se stropním, i kolejnicemi v ochranném žlabu z pozinkovaného plechu - viz. obr. 1
 • Zkrutné pružiny montované vpředu v nadpraží S, Sp - doplňková výbava sekčních vrat, skrutné pružiny s životností 20 000 cyklů. Dvě pružiny montované nad vraty u nadpraží otvoru. Pružiny jsou instalovány na ocelové hřídeli. Jejich velikost záleží na váze vrat a velikosti pláště - viz. obr. 2
 • Zkrutné pružiny montované na konci stropních kolejnic S, St - Příplatková výbava pro sekční garážová vrata, zkrutné pružiny se životností 20 000 cyklů. Dvě pružiny montované na konci stropních kolejnic vrat. Pružiny jsou montovány na ocelové hřídeli. Jejich velikost záleží na váze vrat a velikosti pláště - viz. obr. 3

obr.1: UniPro standardní kování

obr.1: UniPro standardní kování

obr.2: UniPro snížené kování s pružinou vpředu

obr.2: UniPro snížené kování s pružinou vpředu

obr.3: UniPro snížené kování s pružinou vzadu

obr.3: UniPro snížené kování s pružinou vzadu

Zabezpečení vrat

 • Kování na koncích panelů je vyrobeno z ocelového pozinkovaného plechu. Středové a boční závěsy jsou ocelové, pozinkované, šroubované do panelů. V závěsech jsou osazena pojezdová kolečka s ložisky, která vedou plášť v pojezdové dráze kolejnic. Vrata do šířky 2600 mm nemají středové závěsy. Standardně se vrata dodávají bez zámku. Pokud jsou vrata montována do objektu, kteý nemá další vchod, musí být nainstalován zámek ! Jestliže jsou vrata objednána se zámkem, montuje se na pravou stranu při pohldu zvenčí. Ve vratech se šířkou nad 4000 mm se zámek zajišťuje na obě strany.

Bezpečnost

 • Speciální tvarování zámků panelu zabraňuje skřípnutí prstů v místech spojů panelů při otevírání a zavírání vrat - standardní výroba. V případě prasknutí tažného lanka jsou všechna vrata o povrchu 9 m2 a větším vybavena bezpečnostní brzdou zabraňující pádu pláště. Bezpečnostní pojistka zabraňující pádu pláště v případě prasknuti zkrutné pružiny. U vrat typu S, Sp, S, St. Čidlo otevření vstupních dveří - viz. doplňková výbava.

Montážní příslušenství

 • Vrata jsou z výroby dodávána v základních montážních podskupinách připravených k sestavení v místě montáže. Sada: panely vrat zabalené v přepravní bedně, vodící kolejnice, pružiny a veškeré montážní příslušenství (tři balíčky). Vrata Unipro Plus se dodávají ve dvou přepravních bednách. Vrata jsou připravena k montáži, dodávají se s kompletním montážním příslušenstvím potřebným pro montáž vrat za standardních podmínek.

Otvírání vrat

 • Ad základní členění.

Barevné provedení

 • Plášť vrat se dodává ve dvou standardních barvách RAL 9016 (bílá) a RAL 8014 (hnědá), zevnitř vždy RAL 9016 (bílá). Ve standardní nabídce jsou také vrata s pláštěm v barvě zlatý dub. Plášť vrat může být lakován v jakémkoli odstínu barev z palety RAL, vždy odstín v barvě polomat. Nedoporučuje se výběr příliš tmavých odstínů. Nelze zajistit lakování v perleťových, metalických a reflexních odstínech. V případě objednání stejné barvy RAL, ale v jiné výrobní šarži může dojít k drobné odchylce v odstínu laku.

Doplňková výbava

 • Zabezpečení proti prasknutí lanka - Do vrat s povrchem 9 m2 a větším se montuje standardně, u ostatních je možné za příplatek.
 • Možnosti barev - Každá barva mimo standardních bílé, hnědé a zlatého dubu je účtována za příplatek. Výběr barevné škály dle vzorníku RAL uvedený výše.
 • Systém pružin - Standardně se vrata dodávají s tažnými pružinami, nebo se zkrutnými pružinami vpředu. Zkrutné pružiny vzadu je možné dodat za příplatek.
 • Prosklení z dvojitého akrylátového skla typ A. Montáž v horním krajním panelu je možné pouze pokud není seříznutý. Prosklení není možné instalovat do krajního dolního panelu. Případné orosení z vnitřní strany oken je přirozeným jevem a nepodléhá reklamaci. Rám okének je možno dodat v barvě bílé, černé nebo hnědé. Rozměr prosklení je 515x185 mm.

Doplňková výbava

Doplňková výbava

Doplňková výbava

Doplňková výbava

Doplňková výbava

 
Počet kazet nebo
oken v jednom panelu
pro danou výšku vrat
Šířka vrat(mm)
  od 2300 do 3000 od 3010 do 3500 od 3510 do 4500 do 4510 do 5000
počet kazet nebo oken 3 4 5 6
 • Prosklení s vloženým vzorem - Šablona vzoru je montována z vnitřní strany okénka. Šablony se dodávají v barvě bílé, černé nebo hnědé.

Prosklení s vloženým vzorem

Prosklení s vloženým vzorem

Prosklení s vloženým vzorem

 • Ventilační mřížka ,,K1" a ,,K2" - Rozměry ventilačních mřížek jsou 462x136 mm a 524x194 mm. Instalace ventilačních mřížek se řídí stejnými zásadami jako instalace oken (viz. výše uvedené). Standardně je mřížka umístěna v prvním a druhém prolisu spodního panelu. Mřížka se dodává v barvě bílé a hnědé.

Ventilační mřížka

Ventilační mřížka

Ventilační mřížka

 • Vstupní dveře - mohou být instalovány do sekčních vrat s vodorovnými prolisy, nebo do vrat bez prolisů. Standardní dveře mají rozměry 800x1850 mm. Minimální rozměr vrat ve kterých mohou být dveře nainstalovány je 2000x2100 mm. Maximální rozměr vrat jsoun 3000x3000 mm. Dveře se standardně montují ve středu šířky vrat. Standardní otvírání je vpravo ven. Dveře nemohou mít otvírání dovnitř. Práh dveří má výšku cca 100 mm. Kování dveří má barvu přírodního hliníku.

Vstupní dveře

Vstupní dveře

 
 • Samozavírač pro vstupní dveře - může být instalován na sekčních vratech ručních i automatických. Montuje se z vnitřní strany vrat.
 • Čidlo otevření vstupních dveří - je zabezpečení proti nekontrolovanému pohybu vrat v případě, že jsou otevřeny vstupní dveře. Používá se pouze v automatických vratech (s pohonem Optimum).
 • Automatika - Vrata Unipro lze vybavit pohony Optimum nebo Beninca KT3/KT4.

Proč sekční garážová vrata?

Dodáváme bezpečná Garážová vrata: Znak CE na sekčních garážových vratech označují, že splňují požadavky evropské normy EN13241-1 na bezpečnost provozu. Sekční garážová vrata od výrobce Wiśniowski jsou trvalé, bezpečné a komfortní při obsluze. Jsou vyrobené shodně se systémem ISO 9001 : 2000 a jeho normami.

Garážová sekční vrata od výrobce firmy Wiśniowski splňují 5 bodů, které Vám pomohou při výběru sekčních vrat:

 • 1) Speciálně profilované panely: Znemožňují skřípnutí prstů v místě spojení panelů garážových vrat i v místě montáže závěsů a vstupních dvěří.
 • 2) Zabezpečení při prasknutí lanka: Chrání před pádem křídla vrat při případném poškození tažného lanka.
 • 3) Fotobuňky: Umožňují zastavení vrat a jejich zpětný chod v případě, že se v dráze vrat nachází překážka.
 • 4) Pojistka při přetržení: V situaci , kdy vrata najedou na překážku, přeruší jejich chod a následně vrata uvede ve zpětný chod.
 • 5) Integrované zabezpečení: V případě prasknutí torzní pružiny zajišťuje vrata před jejich pádem a tím je maximálně zabezpečuje.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Garážová vrata můžeme přizpůsobit různým výškám nadpraží:

Druhy kování:

 • ST - torzní pružina na konci vedení dvěří s dvojitou horizontální kolejnicí (minimální výška 100mm).
 • SP - torzní pružina na přední straně nadpraží, vrata s dvojitou horizontální kolejnicí (minimální výška 200mm).
 • N - torzní pružina s dvojitou horizontální kolejnicí (minimální výška 220mm).
 • SJ - Torzní pružina montovaná v přední častzi vrat v nadpraží s jednou horizontální kolejnicí (minimální výška 400mm).

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Jedinečný charakter sekčních garážových vrat, prosklení,celkový vzhled Vaší stavby. Toto moderní řešení kombinované se zajímavým vzorem je perfektní doplňek Vaší stavby. Velké množství povrchových úprav, typů, motivů a dodatkových částí umožňuje splnit Vaše individuální přání.

Ke každým sekčním vratům je možné vyrobit hlinikové dveře s identickým vzorem, barvou, a výplňí. Dveře mohou být jednokřídlé i dvoukřídlé s krátkou ventilací nebo bez a s prosklením stejného typu jako na garážových vratech.

Vzory vrat, prosklení, barev a imitací dřeva:

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

   

Nahoru